Hej ho, hej ho, do lasu by się szło

Fot. Thinkstock
Fot. Thinkstock

Drwal pojawił się na salonach, moi mili. O modzie na lumberseksualnych mężczyzn, czyli przypominających swoim wyglądem mięśniaków z lasu przeczytać możemy ostatnio wszędzie, a i w telewizji temat wałkowany jest na okrągło. Jakiś czas temu spotkałem się z tym fenomenem na zagranicznym portalu internetowym. Polacy oczywiście połknęli haczyk i tak jak było z hipsterami, tak teraz wszyscy brodaci mężczyźni stali się drwalami. Nie miałem z tym problemu i wszelkie komentarze kierowane pod moim adresem puszczałem mimo uszu, albo reagowałem nerwowym uśmiechem, jednak z czasem sympatii w tym wszystkim było coraz mniej. Nagle „ślepo podążam za modą” i „staram się być na topie”, bo mam brodę taką, a nie inną. Serio? Kiedy moja broda pojawiła się na tym świecie o lumberseksualiźmie nikt jeszcze nie słyszał. Poza tym ile ze mnie z drwala? No proszę popatrzeć, przyjrzeć się dokładnie. Zjadłby mnie taki jeden na śniadanie i jeszcze poprosiłby o dokładkę. Poza tym broda to nie wszystko. I staram się w tej chwili zachować minę najpoważniejszą z poważnych.

Zafascynowanie facetami w dżinsach, opiętej na klacie flanelowej koszuli i z siekierą w brudnej od smaru wielkiej łapie było, jest i będzie. Po cholerę dorabiać do tego całą ideologię? Najciekawsze jest jednak to, że ów lumberseksualizm jest odmianą metroseksualizmu, czyli dbałości – niekiedy przesadnej – o swój wygląd. Może więc dlatego promowany jest najczęściej przez wymuskanych chłopaczków, którzy z powaleniem drzewa mieliby równie duży problem co ja. I nie przemawia przeze mnie zazdrość, czy gorycz we wszystkich kolorach tęczy. Idealnie wyrzeźbionego ciała nie mam, bo nad nim nie pracuję. I mogę tylko sobie w brodę pluć, co też czynię.

No i mamy w końcu naszego rodzimego Menela, Ekskluzywnego na dodatek. Nigdy Kamila nie poznałem, ale jeśli kiedykolwiek będę miał ku temu okazję – uścisnę mu dłoń i pogratuluję. Mówi się, że wkroczył na salony i puszy się dumnie jak paw. Że korzysta z panującej mody na brodaczy i robi karierę po prostu dobrze wyglądając. Otóż robi sporo i robi to dobrze. A że nabiera przy tym pewności siebie i korzysta ze swoich pięciu minut, to chyba tylko na plus? Ostatnio pewna aspirująca modelka powiedziała, że Polacy nie lubią ludzi znających swoją wartość, więc nie wiem, może się jednak mylę i powinienem zmarszczyć brwi kiedy go widzę… Telewizji nie oglądam, bo jej nie mam, więc nie zawsze wiem gdzie się pojawił, co powiedział i do kogo podejrzliwie się uśmiechnął. Opinię na Jego temat buduję na podstawie własnych obserwacji i w zupełności mi to wystarcza. Pudla czytam, oczywiście. Odmóżdża aż za bardzo. Bawią mnie pojawiające się pod „artykułami” komentarze. Dla przykładu:

„Promocja kolejnego badziewia!!!”

„masakra! że baby są próżne, to wiem, ale faceci? to, że jest przystojny, to fakt, ale pewnie pusty, jak dzwon. widać to po jego pozach i minach na zdjęciach”

„ciężko jest zrozumieć… promowanie ludzi znikąd.”

I piszą to osoby czytające z wypiekami na twarzy serwis plotkarski. Wstaję i klaszczę niczym foka.

Często zarzuca się też Kamilowi, że się sprzedał. I co można w tej sytuacji powiedzieć, cóż poradzić… Pracuj za darmo i najlepiej jeszcze ciężej, żeby nie mówili, że spocząłeś na laurach. Stachursky ponoć żywi się energią słoneczną, więc może i Tobie się uda?

Podsumowując, nie mam nic przeciwko upodobaniom do mężczyzn z lasu. To całe zamieszanie wokół nich sprawia, że czuję przesyt. Amatorek i amatorów panów z piekarni pewnie też jest sporo, a jakoś nikt im fanklubów nie zakłada i nikt o nich nie mówi. Kiedy na horyzoncie pojawią się kobiety z siekierami? Pewnie też drwa rąbią i pocą się przy tym jak świnki. Może akurat kogoś to kręci? Z brodą może być jednak ciężko. No ale… wiemy jak jest, bywa różnie. Nie dajcie się zwariować!


 • livebox

  Ja całkiem lubię takich drwaloseksualnych facetów, ale tych informacji o tym w ostatnich dniach jest po prostu zatrzęsienie. Ostatnio nawet sklep, w któym robiłam zakupy wysłał mi maila z promocją drwalowej akcji, coś takiego – http://bejeans.pl/drwal.html nie myślicie że to już przesada??

 • http://www.dandyourself.com Michał Zieliński

  btw dobrze ma przypudrowany ten 6ciopak kolega ze zdjęcia na górze… Chyba, że wygolili mu takiego z owłosienia ;)

 • Katarzyna Depa

  ciekawe czy następną modą będzie bieganie w garniturkach :D

  • http://www.kozackienasienie.pl/ Tomasz Kozak

   Bardzo chętnie to zobaczę ;)

   • http://www.podlinski.net/ Podliński

    Ja również ! :P

 • Elmira Skarlosz

  Mój małż dziś się mnie spytał – ‚to co ubieramy się na menela?’ ;) Brodę już ma :D

  • http://www.kozackienasienie.pl/ Tomasz Kozak

   Na menela zawsze, tylko trzeba wiedzieć jakiego! ;D