Nagie Pikczersy

IMG_3287

Od jakiegoś czasu organizuję w swoim salonie miejsce do pracy. Samo biurko mi nie wystarcza, dlatego staram się, by w pobliżu nie zabrakło wystarczającej liczba półek, odpowiedniego regału, ale i ciekawych gadżetów, dzięki którym praca przestaje być obowiązkiem dnia codziennego. Klimaty skandynawskie są mi najbliższe. Czuję biel, surowe ściany i wszechobecne drewno. Niestety mieszkanie nie jest moje, od trzech lat je wynajmuję, dlatego nie mogę sobie pozwolić na szaleństwo, które wrze w mojej głowie i kipieć zaczyna. Postanowiłem więc, że zafunduję sobie namiastkę skandynawskiego wnętrza. Zacząłem rozglądać się za interesującymi figurkami, pięknymi w swojej prostocie obrazami, a niektóre dekoracje zacząłem robić samodzielnie. Wertując Internet w poszukiwaniu inspiracji trafiłem na obraz, który przykuł moją uwagę. Mężczyzna z godną pozazdroszczenia brodą pasowałby nie tylko do mojego salonu, ale i do mnie, bo sam przecież buźki niemowlaka nie posiadam ;)

montezfrankfurt

Niestety nie mogłem sobie pozwolić na zakup obrazu ze względu na inne wydatki, które spadły na mnie w danym momencie. Chłopak, który go narysował ma prawdziwy talent do odwzorowywania postaci. Jego prace są wyjątkowe i miłe dla oka. Nie można mu zarzucić braku oryginalności. Okazuje się, że rysunki Jarka znaleźć można nie tylko w formie obrazów, ale też w formie nadruków, np. na koszulkach. Pokusił się również o portrety znanych nam wszystkim postaci.

koszulki

celebryty

Na mnie robią wrażenie, lubię taką prostą formę. Chyba Jarkowi spodobały się moje entuzjastyczne reakcje na Jego twórczość, bowiem sprezentował mi kompilację swoich 12. rysunków w formie kalendarza na 2015 rok. Smaczku całej tej niespodziance dodaje fakt, iż każdego miesiąca w ów kalendarzu pilnie strzeże… półnagi mężczyzna! Pruderyjny jakoś szczególnie nie jestem, ale też nie zwykłem obwieszać ścian gołymi dupami. Mimo to kalendarz ma coś w sobie. Rysunki nie są wulgarne i złapałem się na tym, że za każdym razem jak na nie spoglądam (tak, wiem, mamy jeszcze 2014 rok, don’t judge me!) myślę: chciałbym tak wyglądać. Nie sądzę, bym przy tych wszystkich dwunastu facetach nabawił się kompleksów (mam już ich wystarczająco dużo), ale motywują, zdecydowanie. Może warto pomyśleć w końcu o siłowni, albo chociaż zacząć robić brzuszki w domowym zaciszu?

IMG_3288

IMG_3289

IMG_3290

IMG_3291

Gorąco zachęcam Was do zapoznania się z twórczością Jarka: Facebook, Instagram. A może już ją znacie? Dajcie znać, czy lubicie tego typu grafiki, a jeśli chcielibyście polecić mi też inne – śmiało! Bardzo chętnie poznam innych, ciekawych artystów :)


 • Basia Sygacz

  Wow, muszę przyznać, że to jedna z najciekawszych kalendarzowych propozycji jakie widziałam! Zwłaszcza, że sama lubię najbardziej formy szkicowe i namaziane ołówkiem czy cienkopisem na niespecjalnie zajmujacym wykładzie, i taki styl rysunków również najbardziej mi odpowiada :D Fajnie, ze będzie Ci towarzyszył cały kolejny rok ^__^

  • http://www.kozackienasienie.pl/ Tomasz Kozak

   Wpadaj do mnie czym prędzej, obejrzysz z bliska ;)

   • Basia Sygacz

    Jak uzbieram na urlop wpadam bezapelacyjnie! :D

 • http://www.facetemjestem.pl/ Tomasz Saweczko

  A jak mu obiecam, że też o nim napiszę to też mi coś sprezentuje? :D

  • http://www.kozackienasienie.pl/ Tomasz Kozak

   Haha, możesz spróbować ;D